Strona głównaTechnologieBluetooth: Magia technologii bezprzewodowej

Bluetooth: Magia technologii bezprzewodowej

Bluetooth ma swoją nazwę od duńskiego króla Wikingów Haralda Bluetootha, który słynął z doskonałych umiejętności mediacyjnych. Związał się z wieloma ludźmi i był podziwiany przez swoich ludzi za ten talent. Stąd, kiedy wynaleziono technologię, nazwa utknęła.

Ta bezprzewodowa technologia umożliwia szeroki wybór urządzeń umożliwiających wymianę informacji za pomocą krótkofalowych sygnałów radiowych 2,4 GHz w zasięgu do 120 stóp. Urządzenia takie jak konsole do gier, telefony komórkowe, komputery stacjonarne, laptopy, urządzenia PDA, odtwarzacze MP3, zestawy słuchawkowe stereo i drukarki mogą być ze sobą połączone przez Bluetooth.

Technologia znacznie ułatwiła nam życie, a Bluetooth jest jednym z takich wynalazków. Najlepszą rzeczą w Bluetooth jest to, że możesz podłączyć dowolne dwa urządzenia bez użycia przewodów. Okablowanie komputera z różnymi innymi urządzeniami, takimi jak faks, drukarka, serwer internetowy, może czasem być uciążliwe.

Dzięki technologii Bluetooth niepotrzebne przewody nie są już potrzebne. Ta technologia może łączyć laptopy, słuchawki, urządzenia PDA, telefony komórkowe i drukarki. A teraz możesz skonfigurować własną sieć PAN (Personal Area Network), w której możesz być połączony z innymi laptopami, telefonami komórkowymi, drukarkami itp., Pod warunkiem, że inne używane urządzenia są również wyposażone w Bluetooth.

Klawiatura i mysz Bluetooth to jedne z najlepszych aplikacji tej technologii, ponieważ ułatwiają korzystanie z komputerów. Dzięki technologii Bluetooth możesz mieć komunikację bez użycia rąk; możesz teraz odbierać połączenia telefoniczne podczas jazdy, gotowania, joggingu itp. Możesz także słuchać swoich ulubionych utworów w domu bez uciążliwego przewodu.

Nawet jeśli urządzenia i urządzenia, które już masz w domu, nie mają wbudowanej technologii Bluetooth, możesz je uaktualnić za pomocą adaptera USB Bluetooth, zwanego powszechnie kluczem Bluetooth. Technologia Bluetooth jest doskonała dla wielu użytkowników korzystających ze wspólnego urządzenia. Na przykład duża liczba komputerów może korzystać z tej samej drukarki bez konieczności podłączania do niej przewodów.

Produkty technologii Bluetooth są również w bardzo przystępnych cenach i każdy może sobie na nie pozwolić. Ponieważ pasmo radiowe 2,4 GHz, w którym działa Bluetooth, jest nielicencjonowanym pasmem radiowym przemysłowym, naukowym, medycznym (ISM), korzystanie z technologii Bluetooth nie wiąże się z żadnymi kosztami. Płacisz za swoje urządzenie i na pewno jest warte każdego grosza.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne