Strona głównaInformatykaJak wybrać domenę internetową?

Jak wybrać domenę internetową?

Zakup odpowiedniej domeny to ważna decyzja. Domena stanowi wizytówkę portali internetowego i czasami ma realny wpływ na sukces danego projektu. Jak zatem wybrać domenę internetową?

Na jakie pytania trzeba sobie odpowiedzieć przed zakupem domeny?

Zakup domeny jest prostym zadaniem. Wystarczy po prostu wejść na stronę usługodawcy, wpisać kupowana nazwę domenową i dokonać płatności. Wydaje się, że to nic prostszego. Jednak diabeł tkwi w szczegółach. Gdy szukamy wymarzonej nazwy dla nowej strony szybko okazuje się, że większość została już zarezerwowana. Potem pojawiają się typowe pytania: czy domena z myślnikiem jest prawidłowa? Czy wybrać domenę .pl, czy może .com lub inną? Czy warto postawić na nazwę strony w postaci dwóch lub nawet trzech słów? Krótko odpowiadając na te pytania można zapamiętać, że domena .pl jest zdecydowanie najlepsza, gdy chcemy się pozycjonować na polskim rynku. Jeśli jednak myślimy o zagranicy to oczywiście .com lub inna domena lokalna (np. co.uk w przypadku rynku UK) będzie odpowiedniejsza.

Wybór nazwy

Czym krótsza domena tym lepsza. Co prawda zakup dwu lub trzyliterowej domeny jest możliwy wyłącznie z drugiej lub trzeciej ręki. Natomiast znalezienie czegoś sensownego co składa się po prostu z jednego słowa zamiast z dwóch lub trzech słów powinno być jak najbardziej możliwe. Tak czy inaczej nie warto od razu podejmować decyzji o wyborze domeny. Lepiej podjeść do tego zadania na spokojnie i dać sobie trochę czasu. Lepiej z kimś przekonsultować jaka nazwa będzie odpowiednia i na spokojnie podjąć przemyślaną decyzję po co najmniej kilkudniowym namyśleniu. Nazwa domeny powinna być prosta do zapamiętania, prosta i intuicyjna. Wbrew pozorom nazwa strony ma znaczenie. Poza tym, że jest wizytówką witryny to ma też pewne znaczenie dla kwestii związanych z SEO. Jeśli więc planujesz wypromować się na frazę dentysta warszawa to zdecydowanie lepiej, gdy postawisz na nazwę związaną z tymi frazami niż na coś co nie ma nic wspólnego ze stomatologią.

Więcej na temat wyboru domeny internetowej na https://hostinghouse.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne