Strona głównaTechnologieKalendarz online – czy to dobry pomysł dla obiektów spoza branży health...

Kalendarz online – czy to dobry pomysł dla obiektów spoza branży health and beauty?

Branża health and beauty powoli przekonuje się do rezerwacji wizyt online. Jeszcze kilkanaście lat temu rezerwacja wizyty u fryzjera za pomocą aplikacji mobilnej byłaby nie do pomyślenia a dzisiaj z takiego rozwiązania chętnie korzysta wielu Polaków. Nieco rzadziej rezerwacje wizyt online widujemy na siłowniach oraz w klubach fitness. Z czego to wynika? Czy rozwiązania w postaci systemów do rezerwacji online pasują do klubów fitness, basenów, kortów tenisowych oraz innych miejsc skupiających się na aktywności fizycznej i rozrywkowej?    

Kalendarz online dla klubu fitness

Prosty kalendarz dla salonu kosmetycznego niewiele różni się od tego co równie dobrze można używać w klubach fitness. Główna różnica polega na tym, że w klubach fitness większość klientów ma wykupione terminowe karnety (zazwyczaj miesięczne) w związku z czym potrzeba w postaci rezerwacji wizyt nie jest aż tak widoczna jak ma to miejsce np. w salonie fryzjerskim. Tak czy inaczej są klienci, którzy dokonują zakupu na jedno wejście i wtedy rezerwacja wizyty za pomocą kalendarza, jest jak najbardziej rozsądna. Kalendarz dla klubów fitness jest ciekawym rozwiązaniem w szczególności wtedy, gdy rezerwacja wizyty jest zintegrowana w płatnościami online lub gdy kalendarz pokazuje aktualne obłożenie.

Gdzie sprawdza się prosty kalendarz online?

Przede wszystkim jest to branża health and beauty. Na czele są salony fryzjerskie, a tuż za nimi salony kosmetyczne i salony masażu. Poza branżą helath and beauty kalendarz online sprawdza się w szeroko pojętej branży rozrywkowej. Z pomocą takiego rozwiązania informatycznego można zarezerwować wizytę np. w parku rozrywki, w w escapie roomie, na strzelnicy, na kręgielni oraz praktycznie wszędzie, gdzie potrzebna jest wygodna i intuicyjna możliwość zarezerwowania terminu. W przypadku obiektów typowo sportowych może to być np. kort tenisowy, lodowisko, sala gimnastyczna, basen, ścianka wspinaczkowa oraz wiele więcej obiektów tego typu. Oczywiście kalendarze tego typu nie muszą ograniczać się do branży kosmetycznej czy sportowej. Podobne rozwiązania można znaleźć w gabinetach lekarskich, warsztatach samochodowych oraz praktycznie we wszystkich innych punktach usługowych.

Podsumowując, kalendarze online ma bardzo szerokie zastosowanie. Na razie takie rozwiązania widujemy coraz częściej w salonach z branży health and beauty ale spektrum branż które mogą korzystać z systemu rezerwacji tego typu jest znacznie szersze.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne