Strona głównaTechnologieRozwiązania dla domofonów IP i SIP. Co zawiera zestaw interkomu IP?

Rozwiązania dla domofonów IP i SIP. Co zawiera zestaw interkomu IP?

Co powinno znaleźć się w zestawie domofonów IP i SIP? Jak w każdej innej dziedzinie, wszystko zależy od zadań. Jeśli mówimy o małych rozwiązaniach dla wyizolowanego mieszkania lub jednego prywatnego domu, wystarczy podstawowy zestaw z podłączeniem do usługi w chmurze. Jednocześnie system będzie mógł pracować stabilnie nawet bez chmury, czyli na „połączeniach bezpośrednich” – najbardziej standardowej funkcji domofonów.

Wielu użytkowników jest zainteresowanych: czy mini-PBX jest potrzebna w prywatnym domu?

Pytanie jest dyskusyjne. Jeśli już nagle istnieje (co jest często spotykane) i jest to centrala IP dowolnego producenta, to domofon IP z obsługą SIP z łatwością stanie się częścią systemu ze wszystkimi wynikającymi z tego plusami i niesamowitymi scenariuszami:

  • Przeniesienie połączeń na dowolne telefony (na życzenie właściciela);
  • Połączenia na krótkie numery do bramy, do łaźni, do garażu, gdzie mogą stać panele i monitory domofonów IP lub prostych telefonów IP;
  • Nagrywanie poczty głosowej.

Jeśli nie ma wewnętrznej centrali IP-PBX, nie ogranicza to w żaden sposób Twoich możliwości. Jeśli masz dobry kanał internetowy, skorzystaj z „chmury” i uzyskaj wszystkie te same funkcje PBX, tylko będzie zdalny (czyli zainstalowany „gdzieś” na serwerach producenta), a do tego dostaniesz szereg przydatnych funkcji :

  • W trybie online – podgląd wideo z kamery domofonowej, z monitora i smartfona;
  • Zapisywanie wideo w chmurze do dalszej analizy;
  • Zobacz historię wizyt – kto i o której godzinie wychodził i wchodził, i wiele więcej.

Co ciekawe, niektóre wideodomofony IP/SIP mają już wbudowaną centralę IP-PBX z podstawowym zestawem funkcji. Oszczędza to na dodatkowych urządzeniach i zwiększa elastyczność komunikacji i obsługi połączeń. Z pewnością nie byłoby to możliwe w przypadku analogowych interkomów cyfrowych. Powód do myślenia.

Ogólnie rzecz biorąc, minimalny zestaw dla indywidualnego gospodarstwa domowego będzie wyglądał następująco:

  1. Panel przywoławczy dla pojedynczego abonenta – SIP-audio/wideodomofon.
  2. Wideodomofon (IP-monitor) – zapewniający stabilną komunikację audio i/lub wideo z panelami przywoławczymi domofonów, a także telefonami IP obsługującymi protokół SIP.Oprócz tego pożądane jest posiadanie przełącznika PoE, aby nie ciągnąć osobnej pary zasilaczy do bramy i do pokoju – do monitora. Opcjonalnie będziesz potrzebować abonamentu na usługi domofonu w chmurze, który pozwoli Ci przekazywać rozmowy na telefony komórkowe za pomocą specjalnej aplikacji. Jeśli nie chcemy przekazywać połączeń na telefon komórkowy, to po prostu ustawiamy bezpośrednie połączenia z panelu połączeń na wideodomofon po adresie IP.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne